Pro 20

Bad Tölz

Sdílet na Facebooku

Zařazeno do kategorie Města

Bad Tölz je krajské město z Horním Bavorska v okrese Bad Tölz Wolfratshausen. Město leží na řece Isar a je vzdálené asi 50 km jižně od Mnichova. Trvale zde žije 17 815 obyvatel. Nadmořská výška města je 685 metrů nad mořem. Město se nachází na severním vstupu do údolí Isarwinkel, které je obklopené nádhernými bavorskými a tyrolskými Severními vápencovými Alpami.

  

Bad Tölz je lázeňské město, kam se jezdí nejenom uzdravovat, ale i relaxovat. V okolí je mnoho golfových hřišť a stejně tak si zde užijí i horolezci. V okolí je také nádherná příroda, která doslova láká k procházkám. Asi 5 kilometrů za městem se také nachází malý lažařský areál Blomberg – Bad Tölz.

  

Město má bohatou historii, která sahá až do dob římského osídlení. První oficiální zmínky o městě pak pochází z roku 1155, kdy se o něm hovoří ještě jako o Tolnze. Práva trhu si město získalo roku 1331 od  Ludvíka Bavorského. V roce 1374 pak Tölz získal i pečeť, čímž byl definitivně povýšen na město. Město hodně utrpělo za 30-leté války. V roce 1632 bylo téměř vylidněné. Naštěstí se začalo opět rychle rozvíjet a uvádí se, že ještě za 17. století zde stálo dvacetdva pivovarů.

  

Jinak Bad Tölz se nachází na obou stranách řeky Isar. Historické jádro s krásnými domy s malovanými štíty se nachází na pravém břehu, hlavně kolem ulice Marktstrasse. Nad obcí na kopečku se nachází malý kostelík, který je nejenom pěkný sám o sobě, ale je od něj pěkný výhled na město i krajinu.

Více se můžete dozvědět na oficiálních stránkách města www.bad-toelz.de.

  

 

Napiš komentář